Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Biorę w ciemno!
49.62%
65 49.62%
Pewnie kupię
16.03%
21 16.03%
Być może
12.98%
17 12.98%
Raczej nie
7.63%
10 7.63%
Kijem tego nie tknę!
13.74%
18 13.74%
Razem 131 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

LN [YOSHIHARA Rieko] Ai no Kusabi
[Obrazek: r0cys8.jpg]

Autor: Rieko Yoshihara
Ilustracje: Katsumi Michihara, Nagato Saichi
Liczba tomów: 6
Status: zakończona
Oryginalny wydawca: Koufuusha Shuppan / Tokuma Shoten
Amerykański wydawca: Digital Manga Publishing
Opis: Akcja rozgrywa się na planecie Amoi, gdzie władzę absolutną posiada superkomputer "Jupiter", a jej protegowanymi są "Blondyni". Jak w każdej społeczności występują klasy społeczne, o ile Blondyni stoją najwyżej to najniżej są osoby z ciemnymi włosami. Riki the Dark pochodzący z najniższej klasy w jednej chwili ze slamsów przenosi się do luksusowych apartamentów, a to wszystko za sprawą najpotężniejszego Blondyna Amoi - Iason Mink który zrobił z niego swojego "zwierzaczka"...
Moja ocena: Jedna z klasyk yaoi która zasługuje na uwagę. Wyszło anime o tym samym tytule jak również manga (która ciągle wychodzi). Mam nadzieję, że i mangę weźmiecie pod uwagę.
Autor oryginalnego posta: mila

*hand up* Wiem, że było, ale chyba w tym przypadku bardziej chodzi o re-edycję z lepszym tłumaczeniem Oczko i tak książka jest trudna do zdobycia Uśmiech
|  deviantART  |  tumblr  |  facebook  |  
To chyba oczywiste.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
mam polskie wydanie...
i chetnie bym je spaliła, serio O.o

Jestem jak najbardziej za reedycja z sensownym tłumaczeniem - i oczywiscie pięknymi ilustracjami jakie sa w oryginale ^^

tym bardziej, ze przy wydaniu OVA doszło jakieś nowe opowiadanie od autorki prawda? Uśmiech
jak dla mnie pretekst jest ^^
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
Zobaczymy, zobaczymy... kto wie. Sama chętnie przeczytałabym to w naszym rodzimym języku a nie po "polsku inaczej".
Rizu pierwszy pościk należy poprawić.
Liczba tomów: 8
To co było po polsku pod tym tytułem kiedyś usunę w końcu z pamięci.
Za tą nowelkę jeszcze się nie wzięłam, ale [Obrazek: 21b624a16a9a3e6494be9bc590256985.jpg]
No ja właśnie też zastanawiałam się czy nie trzeba tam poprawić na 8, ale czy to nie jest przypadkiem do angielskiego wydania? Sasanka coś mówiła, że oryginał jest w całości tylko jakieś bonusowe opowiadanie doszło.
Za czytanie też jeszcze się nie zabrałam Język
Hmm... wiki podaje 6.

nie znalazłam nigdzie 8 tomów. Chyba, że to rzeczywiście jest z dodatkowymi opami.
Ja wytrzymałam do 1/3 ale jaskinia na końcu doliny i bąk w trakcie mnie zabił i poddałam sie ;x
aaaa... jeszcze miętoszenie piłeczek wworkach, tak ;x

o sensie napisanych zdań nie wspomne.
Musiałam akapity czytac po min dwa razy bo nie kumałam co autor mógł miec na myśli.
[Obrazek: banerbe.png]

+Letho+Nathe+Neeve+Natas+Torvel+Nero+Piro+
(24-05-2012, 07:32 PM)Shao-ron napisał(a): Ja wytrzymałam do 1/3 ale jaskinia na końcu doliny i bąk w trakcie mnie zabił i poddałam sie ;x
aaaa... jeszcze miętoszenie piłeczek wworkach, tak ;x
wiekopomne dzieło xDDDD
Wy się nie śmiejcie, to kiedyś może być wiele warte - sztuka niepowtarzalna! xD
Nie wiem, jakie było to polskie tłumaczenie i chyba nie chciałabym się dowiedzieć (może trochę XD), ale w sumie angielskie też nie było jakieś super wybitne X'D
(24-05-2012, 04:31 PM)Rizu napisał(a): Hmm... wiki podaje 6.

nie znalazłam nigdzie 8 tomów. Chyba, że to rzeczywiście jest z dodatkowymi opami.

Ale amerykańskie wydawnictwo june ma je w planach
[Obrazek: 9781569702697.jpg] [Obrazek: 9781569702703.jpg]
Co w nich będzie? Coś dalej? Jakieś dodatkowe, nowe opy? 83

Iason wygląda nieziemsko na tych okładkach T_T
Niestety na stronie żadnego opisu nie ma Smutny
Wydaje mi się, że to mogą być albo nowe opy, albo re-edycja starej powieści, z nowymi okładkami, cy cuś. To dalej ma tytuł "The space between".
Tak czy siak, 1-szy post edytowany Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości