Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
36.59%
15 36.59%
Pewnie kupię.
14.63%
6 14.63%
Może się skuszę.
19.51%
8 19.51%
Raczej nie.
21.95%
9 21.95%
Kijem tego nie tknę!
7.32%
3 7.32%
Razem 41 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[TAKEMIYA Keiko] Kaze to Ki no Uta
Klasyka, obowiązkowo musi znaleźć się na półce.
(10-11-2012, 12:50 PM)masza napisał(a): Dopiero będę się zapoznawać z tytułem, ale jeśli miałabym być na tak to raczej dla wersji 4 vol (no ew. w ostateczności 10).
Tyle że wersja czterotomowa ma ponad 800 stron na tom, a wersja 10-tomowa przypomina jednotomówki Waneko albo "Angel Sanctuary" JPFu w wydaniu.
Mangę KOCHAM, to jeden z moich ulubionych tytułów BL, ale niestety nie ma szans na wydanie w Polsce z kilku powodów:
-ma 17 tomów, przy czym główna historia kończy się na pierwszym rozdziale czwartego tomu i aż do połowy dziesiątego tomu czytamy flashbacki z dzieciństwa głównych bohaterów
-flashback z historią Gilberta zawiera wiele scen seksu z małym chłopcem - o ile w przypadku yaoi z licealistami da się jakoś odrzucić podejrzenia o pedofilię, o tyle w przypadku narysowanego ze szczegółami gwałtu na siedmiolatku już nie
-manga jest mało popularna w fandomie, więc inwestycja raczej by się nie zwróciła.
Piękne, śliczne, genialne, nie sprzeda się.
Naprawdę starałem się to czytać, ale w połowie pierwszego rozdziału byłem już tak zmęczony i kreską i całym tym "jestem piękny, młodziutki, z tragiczną przeszłością, a pół katolickiej szkoły pie*doli mnie z radością".

Tak, wiem, klasyka i te sprawy, ale dla mnie postaci z wczesnych shounen-ai wyglądają jak kosmici, a fabuła to poplątane romanse rozciągnięte na zdecydowanie za dużą ilość tomów. Tutaj niby już od początku widać, że tak łatwo nie będzie i może przeczytałbym to jako nowelkę, ale manga mnie po prostu męczy.
[Obrazek: tumblr_mx3fsesM6A1sfcj70o2_500.gif]

Aominesexual
Wiele słyszałam o tym tytule i pewnie się skuszę na pierwszy tom.

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości