Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
30.43%
14 30.43%
Pewnie kupię.
17.39%
8 17.39%
Może się skuszę.
6.52%
3 6.52%
Raczej nie.
30.43%
14 30.43%
Kijem tego nie tknę!
15.22%
7 15.22%
Razem 46 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[CLAMP] Tokyo Babylon
(08-01-2013, 03:47 PM)Laures napisał(a): Czy tylko jeden wydawca w kraku to bym się kłóciła , Waneko przecież zaczęło wydawać Sakurę w MangaMix ( tylko nie była popularna - Mangamix nie zszedł nie ma CCS )

Na jakimś konwencie słyszałam, że Waneko w ogóle nie otrzymało licencji na CCS, dlatego nie wydali tej mangi. Jakim cudem Sakura pojawiła się w magazynie, tego nie wiem :\
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
Nie dla mnie - mam "Chibits", mam "Wish", ale prócz rysunków to zbyt wiele innych korzyści to tam nie ma, a nie można ciągle kupować dla samych obrazków.
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]
Komiksy Clampa to masówka powielająca ciągle te same schematy w trochę innych sceneriach. Naprawdę szkoda na to wysiłku wydawnictwa. Są o wiele lepsze i ciekawsze tytuły innych autorów.
Mangi Clampa różnią się pod względem jakości: xxxholic i TRC są np. bardzo oryginalne.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
(08-01-2013, 03:47 PM)Laures napisał(a): Czy tylko jeden wydawca w kraku to bym się kłóciła , Waneko przecież zaczęło wydawać Sakurę w MangaMix ( tylko nie była popularna - Mangamix nie zszedł nie ma CCS )
To było zanim jeszcze pani Okawa wprowadziła zasadę "tylko jeden wydawca".
Za czasów "MangaMixu" Waneko zawierało z wydawcami umowę na tomiki, nie na całe serie. To dlatego w magazynie ukazały się pierwsze tomy "Sakury" i spin-off "Detektywa Jeża", które nigdy nie ukazały się w postaci tomikowej. Okazało się to jednak najprawdopodobniej nieopłacalne.
Zresztą na początku w USA też CLAMPA wydawało kilku wydawców. Miało to miejsce tuż po tym, jak grupa postanowiła całkowicie zmienić image, przestawiając się z shoujo na shonen, zmieniając całkowicie nie tylko styl prowadzenia fabuły, ale i kreskę. "Chobits", "Wish" i "Kobato" to "nowy" CLAMP. "Tokyo Babylon" klimatem przypomina "X", który zresztą jest jego kontynuacją, a jeśli by porównać historię do mang innych autorów, to wczesne tomy "Yami no Matsuei", acz jest bardziej poważny, a wątek BL jest kanoniczny, a nie tylko zasugerowany.
Shien napisał(a):Komiksy Clampa to masówka powielająca ciągle te same schematy w trochę innych sceneriach. Naprawdę szkoda na to wysiłku wydawnictwa. Są o wiele lepsze i ciekawsze tytuły innych autorów.
Powiedz mi proszę, które tytuły CLAMPa czytałaś. Osoby, które czytały tylko ich mangi z ostatnich 15 lat mają niepełne pojęcie o twórczości grupy.
fankaAnK napisał(a):Mangi Clampa różnią się pod względem jakości: xxxholic i TRC są np. bardzo oryginalne.
Sama zaliczam te dwa tytuły do najsłabszych dzieł CLAMPa. W porównaniu do ich wcześniejszych mang mają one płaską charakteryzację, a dziury fabularne starają się zapełnić pętlami fabularnymi, które jednak w sumie też nie mają zbyt wiele sensu.
(12-04-2015, 04:33 PM)Soniasonia napisał(a):
fankaAnK napisał(a):Mangi Clampa różnią się pod względem jakości: xxxholic i TRC są np. bardzo oryginalne.
Sama zaliczam te dwa tytuły do najsłabszych dzieł CLAMPa. W porównaniu do ich wcześniejszych mang mają one płaską charakteryzację, a dziury fabularne starają się zapełnić pętlami fabularnymi, które jednak w sumie też nie mają zbyt wiele sensu.

Do Tsubasa Chronicles mam sentyment, ponieważ to mój pierwszy tytuł od CLAMPa. Przyznaje, że niektóre wątki w czasie podróżowania może nie są jakieś specjalne, tak samo jak niektórzy bohaterzy, ale zakończenie z klonami itd. musiałam kilkakrotnie przeczytać, żeby je zrozumieć, a to żadko mi się zdarza i uważam to za wielką zaletę. Co do xxxholic, to klimat mi się spodobał. Ostatnio przyczytałam Chobits i zaliczam je także do moich ulubionych mangów od CLAMPa. X również mi się podoba, choć jest ono trochę za patetyczne i dramatyczne. Nawet polubiłam Cardcaptor Sakura, choć jest trochę przesłodzone, ale w tym przypadku mi to nie przeszkadzało, może dlatego, że czytałam tytuł kilka lat temu.

Ja za najsłabszy tytuł uważam Kobato. Wish i Magic Knight Rayearth też mnie nie do końca przekonały. W pierwszym przypadku duże podobieństwo do Kobato, mało akcji i zbyt uproszczone rysunki, w drugim trochę przeładowane ilustracje i było trochę za bardzo high fantasy.

RG Veda, Clover, Legal Drug, Tokyo Babylon, Gate 7 i inne jeszcze nie czytałam i nie wiem, od którego zacząć.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
Tokyo Babylon jest świetne! Wreszcze znalazłam czas zapoznać się z tym tytułem i jestem zachwcona!

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości