Ankieta: Czy kupiłbyś/kupiłabyś tę LN gdyby wydano ją w Polsce?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
100.00%
1 100.00%
Pewnie kupię
0%
0 0%
Może się skuszę
0%
0 0%
Raczej nie
0%
0 0%
Kijem tego nie tknę!
0%
0 0%
Razem 1 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

Slayers (Light Novel) - Hajime Kanzaka, Rui Araizumi

Autor: Hajime Kanzaka- historia, Rui Araizumi - ilustracje
Gatunek: fantasy, przygodowe, komedia
Wydawca: Fujimi Fantasia Bunko
Data wydania: 17.01.1990 - 19.10.2019
Ilość tomów: 17
Status: zakończone

Opis: Wybuchowa, niska i płaska jak deska (z powodu czego ma wielkie kompleksy) czarodziejka Lina Inverse (znana również jako Pogromczyni Bandytów) po raz kolejny napada na bandę rzezimieszków. Skrada ich łupy, przy okazji serwując im Ognistą Kulę, po czym najzwyczajniej w świecie odchodzi. Jednak następnego dnia zostaje otoczona przez pozostałych przy życiu ograbionych przez nią poprzedniego wieczoru bandytów. Czarodziejka doskonale sama poradziłaby sobie, jednak przybywa jej na ratunek wojownik Gourry Gabriev, który uwalnia ją od problemu, przekonany, że chroni damę w opałach. Jednak ku jego rozczarowaniu widzi w jego mniemaniu dziecko. Lina postanawia wykorzystać sytuację i korzysta z jego propozycji ochrony do miasta Atlas, do którego się udaje. Jednak po drodze okazuje się, że kradnąc łup bandytom weszła w posiadanie Kamienia Filozoficznego, którego pożąda zarówno tajemniczy Zelgadis, jak i legendarny Czerwony Kapłan Rezo... Tak zaczyna się początek wielu fascynujących przygód, które nie tylko wciągają dzięki świetnej fabule i bohaterom, ale także bawią swoim humorem.

Moja opinia:
Uważam, że jest to LN zdecydowanie warta wydania. Akcja nie ciągnie się na siłę, bohaterowie są sympatyczni. Jest też dużo dobrego humoru, a także ładne ilustracje, które z tomu na tom ewoluują. Historia różni się trochę od tej z anime, jednak jest na równym poziomie. Myślę, że Slayers spodoba się wszystkim fanom fantasy oraz komedii. Wydawnictwo JPF wydało ośmiotomową serię mang Slayers, które przedstawiają historię z tomów 1-8, jednak jest ona trochę inna, a wydawnictwo te odchodzi od tego tytułu (czego dowiedziałam się w sklepie oferującym mangi).

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości