Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
14.29%
1 14.29%
Pewnie kupię
0%
0 0%
Może kupię
42.86%
3 42.86%
Raczej nie
28.57%
2 28.57%
Kijem tego nie tknę!
14.29%
1 14.29%
Razem 7 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[USAMI Maki] Yuugure Light
#1
[Obrazek: 15589.jpg][Obrazek: 15591.jpg]

Tytuł: Yuugure Light
Alternatywne tytuły: Evening Twilight, Welcome to the Twilight
Gatunek: dramat, romans, okruchy życia, shojo
Ilość tomów: 5 (zakończona)
Autor: Maki Usami
Wydawca: Shogakukan

Opis: Bohaterką tej mangi jest Chinami. Jest odważna, rozmowna i ma silne poczucie sprawiedliwości, co nie ułatwia jej zawsze kontakt z rówieśnikami. Przeprowadzka może stać się dla niej okazją do znalezienia przyjaciół, którzy zaakceptowaliby ją taką jaka jest. Chinami dostanie też przyrodnią siostrę, Kazunę i zawrze znajomość z chłopakami z sąsiedztwa. Oni znają się z Kazuną od lat i chcą wybadać, jaką osobą jest Chinami i jej ojciec. Jak Chinami pogodzi się z nową sytuacją rodzinną? Czy znajdzie przyjaciół w nowej szkole czy znowu wszyscy się od niej odsuną?

Moje zdanie: Lubię, że bohaterka mangi potrafi powiedzieć wprost co myśli i nie jest nieśmiała (w przeciwieśntwie do Kazuno). Podoba mi się, że Chinami reaguje normalnie na przeprowadzkę i nowy związek ojca, nie ma jakiegoś obrażania się ani niechęci do poznania Kazuny. Mimo skrajnie różnych charakterów, Chinami i Kazuno powoli zaczynają się zaprzyjaźniać. Chłopaki chcą chronić Kazunę i na razie zachowują dystans do Chinami. Relacje między bohaterami rozwijają się powoli, lecz jest to przedstawione w interesujący sposób. Kreska i okładki są ładne i pomagają tworzyć ciepłą atmosferę mangi.

[Obrazek: 15592.jpg][Obrazek: 15593.jpg]
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości