Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
50.00%
4 50.00%
Pewnie kupię
0%
0 0%
Może kupię
12.50%
1 12.50%
Raczej nie
12.50%
1 12.50%
Kijem tego nie tknę!
25.00%
2 25.00%
Razem 8 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[KUSANAGI Mizuho] Akatsuki no Yona
#1
[Obrazek: 12142.jpg][Obrazek: 12143.jpg]

Tytuły alternatywne: Yona of the Dawn
Autor: Kusanagi Mizuho
Wydawca: Hakusensha
Magazyn: Hana to Yume
Wydano: 2009
Gatunek: akcja, romans, fantasy, historyczne, shoujo
Ilość tomów: 25+
Anime: tak

[Obrazek: 12145.jpg][Obrazek: 12146.jpg]

Opis: Yona na początku mangi jest rozpieszczoną księżniczką dbającą o swój wygląd i prowadzącą beztroskie życie w luksusie. Jest bardzo przywiązana do ojca i podkochuje się w przystojnym i miłym kuzynie Soo-won. Son Hak, jej ochroniasz, jest raczej gburowaty i nie podziwia księżniczki na każdym kroku.

Ojciec Yony jest człowiekiem łagodnym, wręcz uważanym za bojaźliwego ze względu na jego niechęć do broni. Wydawałoby się, że powinien być zadowolony, że jego córka wybrała sobie na męża spokojnego i ugodowego Su-woona, jednak nie popiera wyboru Yona. Ona tego nie jest w stanie zrozumieć. Dlatego w nocy wybiera się do komnat ojca, by jeszcze raz z nim porozmawiać. Lecz zastaje ją straszny widok...

Dalszy opis (spoiler): Su-woon zabił jej ojca! Yona w szoku ucieka. Razem z Hakiem udaję się w podróż by odnaleść cztery smoki (ludzi z potężnymi mocami). Będzie walczyła o tron i pomści ojca? Lecz państwo pod rządami Su-woona rozkwita. Może ojciec Yona nie był tak dobrym królem jak jej się wydawało?

Moje zdanie: Fabuła jest naprawdę ciekawa. Jest akcja, jest humor, trochę polityki, trochę zbrodni. Bohaterowie są wielowymiarowi. Szczególnie przemiana Yony i motywy, które kierują Su-woonem są ciekawe. Jest również dużo interesujących bohaterów drugoplanowych, np. Hak, cztery smoki, prorok, piratka, przewodniczący klanów itp.

[Obrazek: 12147.jpg][Obrazek: 12150.jpg]
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
#2
Już jest, więc można przerzucić do zamkniętych Uśmiech


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości