Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
66.67%
2 66.67%
Pewnie kupię
0%
0 0%
Może kupię
0%
0 0%
Raczej nie
33.33%
1 33.33%
Kijem tego nie tknę!
0%
0 0%
Razem 3 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Utsumi Yae] Hone ga Kusaru Made
#1
[Obrazek: 14808.jpg][Obrazek: 14809.jpg]

Tytuł: Hone ga Kusaru Made
Alternatywne tytuły: Bis deine Knochen verrotten, Stand by Me, my Dear, Until Your Bones Rot
Autor: Utsumi Yae
Wydawnictwo: Kodansha
Tomy: 7 (zakończona)
Rodzaj: akcja, dramat, psychologiczne, tajemnice, thriller

Opis: W wieku 11 lat grupa przyjaciół Shintaro, Akira, Ryu, Tsubaki oraz Haruka zabili pewnego mężczyznę. Zakopali jego zwłoki w daleko położonej jaskini. Od tego czasu co roku się spotykają, by odprawić pewien rytuał, który ma wzmocnić łączące ich więzi i nie dać im zapomnieć o tamtym czynie.

Pięć lat później już tylko szkielet może przypomnieć im o tym, co się stało. Jednak szkielet ten znika. Nieznany zaczyna szantażować grupę przyjaciół. Czy nastolatki wytrzymają presję? Czego zażąda od nich tajemniczy prześladowca? A najważniejsze: Co stało się pięć lat temu?

[Obrazek: 14810.jpg][Obrazek: 14811.jpg]

Moje zdanie: Okładki mnie zaintrygowały, kreska w środku jest równie piękna i szczegółowa. Atmosfera mangi jest raczej ponura i koncentruje się na emocjach bohaterów oraz na rozwikłaniu zagadki, kto odnalazł szkielet. Nastolatki nie siedzą bezczynnie, tylko próbują odkryć jego tożsamość. Śledztwo policji również zostaje pokazane. Postacie są intrygujące. Dobrze pokazane są relacje między nimi i jak one się zmieniają pod wpływem wydarzeń. Opowieść jest ciekawie prowadzona i nieprzewidywalna.

[Obrazek: 14812.jpg][Obrazek: 14813.jpg]
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości