Ankieta: Czy interesuje cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
72.73%
8 72.73%
Pewnie kupię
9.09%
1 9.09%
Może się skuszę
0%
0 0%
Raczej nie
18.18%
2 18.18%
Kijem tego nie tknę!
0%
0 0%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Shōgo Kinugasa, Shunsaku Tomose] Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoshitsu e (LN)
#1
[Obrazek: Y%C5%8Dkoso_Jitsuryoku_Shij%C5%8D_Shugi_...lume_1.jpg]
Tytuł: Youkoso Jitsuryoku Shijou Shugi no Kyoshitsu e
Angielski tytuł: Classroom of the Elite
Autor: Shougo Kinagusa
Ilustrator: Shunsaku Tomose
Wydawca: Media Factory
Gatunek: Dramat, Szkolne, Psychologiczne
Liczba tomów: 7 + 2 tomy specjalne
Status: Trwający
Anime: 1 sezon; 12 odcinków (2017 r.)
Opis (z Shinden: https://shinden.pl/series/50665-youkoso-...e-tv/index): Kiyotaka Ayanokoji dopiero co zaczyna pierwszą liceum. Szkołę do której uczęszcza nie można jednak nazwać przeciętną - placówka Kodo Ikusei cieszy się bowiem wspaniałą opinią. Każdy z jej absolwentów zdaje egzaminy wstępne na studia i bez przeszkód zdobywa wymarzone zatrudnienie. Jest to prestiżowe i opływające w bogactwo liceum, do którego dostają się tylko najlepsi z najlepszych. Sukcesy odnosi dzięki swojemu nietypowemu systemowi punktowego nagradzania uczniów, za które ci mogą dokonywać dowolnych zakupów na jej terenie, z pozoru - miejsce idealne. Szybko jednak okazuje się, że nie jest tak kolorowo. Szkołą rządzi dyktatura oraz niezwykle silna rywalizacja, zmuszająca uczniów do myślenia wyłącznie o sobie. Nasz główny bohater przydzielony został do klasy D - zajmującej najgorsze miejsce w rankingu i nie posiadającej realnych szans na świetlaną przyszłość. Ayanokouji wraz z przyjaciółmi z klasy musi więc zawalczyć, by pozbyć się opinii wyrzutków.

+Kilka słów ode mnie: Ayanokouji na początku sprawia wrażenie zwykłego, leniwego ucznia, która miał szczęście i ledwo dostał się do liceum. Sam przedstawia się jako człowiek, który nie jest dobry w niczym. Okazuje się jednak, że jest bardzo bystrym i nieprzeciętnym człowiekiem, który z tajemniczych powodów ukrywa swoje zdolności i przeszłość. Jeżeli masz dość nudnych i naiwnych głównych bohaterów to jestem pewny, że Ayanokouji ci się spodoba. To nie jest kolejna szkolna komedia romantyczna, czy dramat. Ta seria jest głównie o intrygach i manipulacjach w szkole (chociaż oczywiście trochę komedii/romansu także znajdziemy). Punkty są pieniędzmi, a najlepsza klasa dostaje ich najwięcej, dlatego wszyscy walczą o najwyższą pozycję, próbując się wzajemnie między klasami 'wkopać'. Dodatkowo szkoła organizuje różne wydarzenia o charakterze rywalizacyjnym pomiędzy klasami, w których można wygrać punkty (nie żadne festiwale, czy przedstawienia; bardziej gry na otwartym terenie wymagające strategii i sprytu). Jeżeli opis cię zainteresował to polecam obejrzeć anime, lub poczytać nowelkę po angielsku w internecie. Dodam, że nowelka jest lepsza od anime.
#2
Oczywiście że jestem na tak! Uwielbiam te LN i anime z tego było genialne. Gdyby wyszła do tego też manga w Polsce też bym wzięła. Po prostu taki protagon jest tego wart, no jest wart każdej sumki pieniędzy. To jedyna i pierwsza LN która zamówiłabym w preorderze.
#3
Brzmi dobrze, okładka fajna ja tam kupie Uśmiech


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości