Ankieta: Czy interesuje Cię ten tytuł?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
45.45%
5 45.45%
Pewnie kupię
27.27%
3 27.27%
Może kupię
18.18%
2 18.18%
Raczej nie
0%
0 0%
Kijem tego nie tknę!
9.09%
1 9.09%
Razem 11 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[Psyche Delico] Tourou no Ori
[Obrazek: 0wTD5Gy.png]

Tytuły alternatywne: Kamakiri no Ori, La Cage de la Mante Religieuse, Mantis Cage
Status: zakończone
Liczba tomów: 3
Wydawca: Shodensha
Gatunek: Dramat, psychologiczne, yaoi, tragedia

Opis: Akcja rozgrywa się w erze Showa w Japonii. Młody mężczyzna stracił rodziców. Teraz jedyną osobą, która mu pozostała, to lokaj, który od lat pracował dla jego rodziny. Powoli sekrety rodziny zaczynają wychodzić na jaw.

Dalszy opis (spoiler): Bohater odkrywa, że przez długie lata w jego domu rodzinnym był więziony jego starszy brat. W testamencie poleconu mu się zaopiekować odosobnionym od świata bratem. Lecz młody dziedzic nie chce zaakceptować nowego członka rodziny i go dręczy. Uważa bowiem, że to jego brat jest winny  śmierci ich rodziców oraz choroby psychicznej matki.

Moja opinia: Gdy myślałam, która manga z klimatu najbardziej przypomina mi Sakura Gari, to przyszła mi do głowy ta manga. Klimat jest bardzo ponury, a opowieść wciągająca. Kreska pasuje do historii.

[Obrazek: 20170609_101_02.jpg][Obrazek: DLBkF1HVoAAbLB2.jpg]
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
Nie czytałam, ale kupiłabym ten tytuł dla samych okładek. Psyche Delico głównie ma dobre prace, więc jestem jak najbardziej za wydaniem. Poza tym, przydałoby się u nas jeszcze jakieś mroczniejsze yaoi.
Manga wg mnie jest jedną z lepszych prac Psyche Delico. I też uważam, że przydałyby się jakieś mroczniejsze yaoi na polskim rynku. Z tematyką yakuza na razie mamy kilka, ale z historycznych nic. A jest dużo dobrych (Sakura Gari, Yuutsu no Asa i właśnie Tourou no Ori). Jeszcze mangi typu Caste Heaven by mi się podobały, ale na razie nic podobnego nie czytałam.
Popieram wydanie: Ai no Kusabi, Adekan, After the Rain, In these Words, God Child, Hakoniwa no Soleil, Hone ga Kusaru Made, Hua Hua You Long, Kaine, Kasane, Mahou Shoujo Ikusei Keikaku, Neon Sign Amber, Sora wo Kakeru Yodaka, Tourou no Ori, Yokosu Inu, Sakura Gari, Yarichin Bitch Club, Yuugure Light
Kolekcjonuję wszystkie Yaoi'ce, więc na pewno kupię. Uśmiech

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości