Ankieta: Zainteresowany/a tytułem?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
25.00%
4 25.00%
Pewnie kupię
37.50%
6 37.50%
Może się skuszę
18.75%
3 18.75%
Raczej nie
12.50%
2 12.50%
Kijem tego nie tknę!
6.25%
1 6.25%
Razem 16 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[TAGURA TOHRU] Koimonigatari
Bardzo przyjemna kreska, w tle zawsze coś się pojawi(jakiś listek, krzaczek, budynek)- to mi się bardzo podoba. Dodatkowo przemyślana fabuła(jak na chwilę obecną-nie wykluczam, że coś się po drodze nie "skopie"-w końcu tytuł nadal powstajeDuży uśmiech), niezbyt szybkie tempo akcji(ale mnie wciągnęło błyskawicznie), dzięki któremu możemy dokładnie poznać kluczowych dla historii bohaterów. Postacie pierwszoplanowe jak i drugoplanowe wykreowano bardzo dobrze. Dodatkowo wielkim plusem jest przedstawienie rozwoju przyjaźni(jak na razie) między główną parką od podstaw. W "Koimonogatari" nie brakuje także dziewczyn(ich niedobór to bolączka większości BL), które występują nierzadko i nie są tylko tłem- powiedziałabym, że raczej odgrywają dosyć znaczące role. Niektórych może denerwować brak jakichkolwiek scen pocałunków(wraz z postępem historii powinny się pojawić) czy też seksu(chociaż to usprawiedliwia gatunek shounen-ai, a nie yaoi, zresztą czasem fajnie poczytać lekkie BL, w którym nikt już na pierwszej randce nie ląduje w stanie nietrzeźwości w łóżku z drugim panem), ale mi wynagrodziły to przytulasy-doprawdy słodki widokUśmiech. Trzeba też jeszcze napisać, że p. Tagura Tohru porusza temat strachu osób homoseksualnych przed wyjawieniem innym swojej orientacji(główny bohater bardzo stara się kryć swoje zainteresowanie kolegą z klasy) i realizuje go co najmniej dobrze . Podsumowując-tytuł według mnie godny uwagi, jak na razie w Polsce chyba mało popularny zapewne z racji braku przetłumaczonych rozdziałów na polskich stronach. Jednak angielskie skanlacje wychodzą wciąż co jaki czas. Razem z "Hidamari ga kikoeru" jeden z moich ulubionych shounen-aicówUśmiech

Wiadomości w tym wątku
[TAGURA TOHRU] Koimonigatari - przez mantissa - 12-03-2016, 11:36 PM
RE: [TAGURA TOHRU] Koimonigatari - przez ghash - 14-03-2016, 01:53 PM
RE: [TAGURA TOHRU] Koimonigatari - przez Seyko - 05-07-2016, 09:42 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości