Science fiction
#5
To ja sobie pozwolę odkopać Oczko

Cytat:Muszę się przyznac, iż nie lubię fantasy, a konkretnie - już dawno rzuciłam
To dokładnie jak u mnie. Już od dobrych kilku lat nie sięgam po tytuły fantasy, na przestrzeni tego czasu wyjątkiem była "Saga lodu i ognia" a i tak nie przeczytałam "Tańca ze smokami" i nawet nie odczuwam zbytniej potrzeby. Chociaż zdaję sobie sprawę, że tutaj nadal powstają tytułu warte uwagi, to chyba gdzieś minęła fascynacja quasi średniowieczem. Ewentualnie urban fantasy w wykonaniu np. Łukjanienki jak najbardziej podchodzi.
Wydaje mi się, że ma to coś wspólnego z tym, że sci-fi jednak odrobinę więcej wymaga od czytelnika. U mnie na głównym ołtarzyku książkowych znajduje się Jacek Dukaj, uwielbiam go, chociaż rozumiem ludzi, którzy nie są w stanie zdzierżyć jego stylu. Właśnie czytał zbiór "Król Bólu" i pierwsze opowiadanie "Linia oporu" przeczytałam dwa razy i pewnie jak skończę całość to przeczytam jeszcze raz. Zniszczyło mnie tym jak prawdziwe jest.
Wiem za to, że mam do nadrobienia sporo zaległości z tej klasyki lat 60'-80'. Wciąż w kolejce czeka "Fundacja" Asimowa, czy kolejne książki P. Dicka (na razie mam za sobą "Czy androidy marzą o elektrycznych owcach" i "Człowiek z wysokiego zamku"). Na szczęście już czeka na półeczce "Neuromancer" Gibsona, w ogóle seria "Artefakty" od wydawnictwa MAG to dużo dobra właśnie dla tych, którzy chcieliby nadrobić sobie klasykę fantastyki.
Generalnie wciąż brakuje mi na rynku mangowym tytułów sci-fi. Bo co mamy? "All you need is kill", "Abarę" (o mamo, ale jestem niemożebnie wdzięczna JPF za wydanie tego tytułu), "Pluto", "Srebrny trójkąt". Niestety podejrzewam, że to zbyt niszowy temat, by wydawnictwa sięgały po niego częściej.
Night is dark and full of yaoi

Moja skromna pisanina fanfikowa


Wiadomości w tym wątku
Science fiction - przez Soniasonia - 18-10-2014, 04:00 PM
RE: Science fiction - przez Dirk - 18-10-2014, 04:55 PM
RE: Science fiction - przez Soniasonia - 19-10-2014, 11:48 AM
RE: Science fiction - przez Dirk - 19-10-2014, 01:26 PM
RE: Science fiction - przez ghash - 26-10-2015, 08:23 PM

Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości