Ogólnie o książce
Ja również polecam ten zbiór ale widzę, że nie tylko ja jestem zasmucona brakiem ilustracji. Podejrzany

(27-10-2014, 09:39 PM)Soniasonia napisał(a): Książka jest zaskakująco dobra. Można powiedziec, że to wręcz lustrzane odbicie pierwszego zbioru - tylko dwa opowiadania uważam za słabe, a i one nie są całkowicie beznadziejne. Moim ulubionym jest "Modlitwa robota". Autorka włożyła bardzo dużo siły w world building, jest to też najbardziej oryginalna historia. Niestety jednak intryga została ledwie zarysowana, a utwór sprawia wrażenie fragmentu znacznie dłuższej całości. Mam nadzieję, iż dane będzie mi ją przeczytac.
Bardzo poruszyło mnie też "Czekam". Historia ma bardzo duży ładunek emocjonalny. Trudno nie współczuc głównemu bohaterowi. Podobnie zadziałało na mnie "Pożegnanie". O dziwo, tutaj wulgaryzmy i casual sex dodają opowiadaniu wiarygodności. Kolejny wyciskacz łez.
Co natomiast mi się nie podobało? "Obraz duszy" ma bardzo pretensjonalną narrację, która zabija większosc przyjemności z zapoznawania się z fabułą. Rozumiem, że stylizacja, ale sprawia ona wrażenie sztucznej. Dalej, "Osiemnaście dołków". Tutaj bohater jest wybitnie egoistyczny i trudno z nim sympatyzowac - robi to, z czego wyrusł protagonista "Słów niewypowiedzianych". Nie mówiąc już o tym, że za niektóre jego "wyczyny" powinien wylądowac w więzieniu jako gwałciciel.
Ogólnie uczucia mam pozytywne. Z ciekawością czekam, co będzie w kolejnym tomie.

Oj taaaaaak, "Czekam" wzruszyło mnie przeogromnie. Serce
Naturalne serum na zmarszczki? To możliwe! https://www.familie.pl/Blogi-7-0/b0p2001...zczki.html

Wiadomości w tym wątku
Ogólnie o książce - przez Beata - 01-07-2014, 08:18 PM
RE: Ogólnie o książce - przez Shien - 04-07-2014, 05:21 PM
RE: Ogólnie o książce - przez mello24 - 08-07-2014, 06:31 PM
RE: Ogólnie o książce - przez Soniasonia - 27-10-2014, 09:39 PM
RE: Ogólnie o książce - przez adamoanto - 04-06-2018, 04:54 PM
RE: Ogólnie o książce - przez Esteraa28 - 25-07-2018, 03:11 PM
RE: Ogólnie o książce - przez nistish89 - 24-10-2018, 01:40 PM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości