Nieletni ale pełen seksapilu - czy nie za młody na seks?
<necropost>
Ja bym w tej dyskusji rozdzielał prawo od kwestii moralnych, bo jak dobrze wiemy, jedno z drugim nie zawsze idzie w parze, a w tym wypadku zdecydowanie nie. Jako wydawnictwo oczywiście musimy respektować prawo, jakie by nie było, bo przetrwanie na rynku jest dosyć trudne już bez walki z systemem.

Ale.

Ale o ile polskie prawo jednoznacznie wszystkie szotakony potępia, o tyle warto moim zdaniem zadać sobie pytanie, czy jest w tym jakaś racja, jakiś realny moralny powód, dla którego posiadanie i dystrybucja takich materiałów powinny być zakazane. Nielegalne jest wiele rzeczy, które nielegalnymi być nie powinny (jak hodowla marihuany, a niedługo nawet ściąganie plików z internetu może dołączyć do tej listy), ponieważ ich kryminalizacja i egzekwowanie kar wobec osób łamiących w ten sposób prawo są bardziej szkodliwe społecznie niż samo penalizowane zjawisko. Z tego samego powodu, o ile się nie mylę (a nie śledzę takich rzeczy), w polsce nie było jeszcze precedensu, by ktoś został skazany za posiadanie shotakonów czy innych loli. Niestety trzymać na półce albo na dysku mangi i sekszących się chłopcach to jedno, wydawać i dystrybuować je na cały kraj to drugie i nie wróżę nikomu długiej kariery w takim biznesie.

Ale.

Wracając do kwestii moralnych, ja bym po prostu chciał, by każdy w nas w duchu się nad tym zastanowił: co właściwie jest tak strasznie złego, niegodziwego, szkodliwego społecznie w shotakonach? I proszę, podejdźcie do tego uczciwie i bez uprzedzeń. Jeśli kogoś mdli na samą myśl o Boku no Pico, macie do tego prawo i nikogo nie oceniam. Ale serio, komu dzieje się krzywda, gdy ktoś fapie do Pico i Chico bawiących się na strychu albo w sianie? Osobiście jestem w stanie wymyślić więcej argumentów za pożytecznością społeczną, niż za szkodliwością.

Prawo powinno służyć społeczeństwu, nie na odwrót, a złe prawo należy zmieniać.

Wiadomości w tym wątku
RE: Nieletni ale pełen seksapilu - czy nie za młody na seks? - przez Ika - 04-05-2014, 11:50 AM

Skocz do:

Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości