Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
44.83%
13 44.83%
Pewnie kupię.
31.03%
9 31.03%
Może się skuszę.
13.79%
4 13.79%
Raczej nie.
10.34%
3 10.34%
Kijem tego nie tknę!
0%
0 0%
Razem 29 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[SUZUKI Tsuta] Merry Checker
#1
Gwiazdka 
[Obrazek: 002.jpg]

Alternatywny tytuł: メリーチェッカ
Autorzy: SUZUKI Tsuta
Gatunek: Comedy, romance, slice of life, yaoi
Liczba tomów: 1
Status: Zakończona
Oryginalny wydawca: Tokuma Shoten

Opis: Shio od dawna prowadzi jeden z częściej odwiedzanych przez internautów blogów. Dzięki temu stworzył grupę przyjaciół online, z którymi zaczął spotykać się, gdy tylko znaleźli czas po pracy. Korzystając z chwili na lunch łapie za komórkę i dowiaduje się, że do zespołu irl wreszcie dołączy Miya. -popularna, choć nieco roztrzepana dziewczyna znana w wielu kręgach młodzieżowych ze swojej pisarskiej twórczości. Jak duże jednak będzie zdziwienie bloggerów, gdy okaże się, że Miya jest w rzeczywistości wielkim facetem o charakterze pluszowego misia.

Opinia: Po jednotomówkach czuję zwykle dość duży niedosyt. Nie jest zbyt łatwo zamknąć ideę na tych 200 stronach z hakiem. W tym przypadku jednak myślę, że autorka ładnie wszystko poskładała. Nic dodać nic ująć. Wątek rozwinięty wystarczająco by chwycić, ale i skończony na tyle wcześnie, że nie zaczęło się przeraźliwe słodzenie i kombinowanie. Już i tak cieszy mnie sam fakt tego, że opowiadanie jest zrobione z perspektywy nie szkolnej czy związku „najlepszych, najprzystojniejszych, utalentowanych itd.” pracowników jakiegoś biura (nic nie mam do takich tytułów, ale się ostatnio tego tyle namnożyło, że ciężko znaleźć cokolwiek innego), a zwykłych szaraczków, podobnym nam samym. Nie będę kłamać jeśli powiem, że w pierwszej chwili złapałam za ten tytuł, bo spodobała mi się okładka. I w tym przypadku, było to słuszne zagranie, bo w środku jest tylko lepiej. Polecam zajrzeć w wolnej chwili, bo myślę, że naprawdę warto.
[Obrazek: Orihara.Izaya.240.370749.jpg]
#2
Jestem za.
[Obrazek: sy4ef9.jpg]
#3
Podobało mi sięUśmiech jestem na Tak
#4
Kolejna aktorka, której mangi lubię (choć czasem tworzy takie "szity", że głowa mała), ale niestety opis tak średnio mnie zainteresował Język Kupiłabym, gdyby nic lepszego się nie trafiło Uśmiech
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
#5
Jestem na tak :]
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
#6
O! To jest dobre. Chcę!
#7
Jeden tom chętnie spróbuję, oby fabuła nie ograniczała se do "jakiś ty wielki a uroczy, oj ti ti ti"...
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]
#8
Strasznie podoba mi się motyw! Tak nowocześnie z tym blogowaniem, poznawaniem się na żywo, internetami... To było odświeżenie wśród miliona podobnych motywów i dzięki temu, miłej kresce i ciekawie zbudowanym postaciom ta jednotomówka wywindowała bardzo wysoko w moim rankingu. Absolutnie muszę to mieć kiedyś w wersji drukowanej, bo będę wracać do tego nie raz.
[Obrazek: tumblr_mzgo4kH5t81sdzqbyo1_250.gif]
#9
To jest wyjątkowo przeurocza manga, uśmiałam się podczas lektury jak głupia - TAK, CHCĘ, POŻĄDAM! :)
#10
Nie jest to może moja ulubiona manga tej autorki, ale co poradzić, Suzuki Tsuta to tak nie wypada nawet na półeczce nie mieć...x D


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości