Ankieta: Czy ten tytuł Cię interesuje?
Ankieta jest zamknięta.
Tak! Biorę w ciemno!
10.53%
2 10.53%
Pewnie kupię.
10.53%
2 10.53%
Może się skuszę.
5.26%
1 5.26%
Raczej nie.
52.63%
10 52.63%
Kijem tego nie tknę!
21.05%
4 21.05%
Razem 19 głosów 100%
*) odpowiedź wybrana przez Ciebie [Wyniki ankiety]

[CLAMP] Suki. Dakara Suki
#1
[Obrazek: user42612_pic60704_1254082335.jpg]

Autor: CLAMP
Wydawca: Kadokawa Shoten
Wydanie: 1999-2000
Ilość tomów: 3
Status: Zakończona
Gatunki: Dramat, Komedia, Okruchy życia, Romans
Opis: Hinata Asahi to dziewczę samotne, lecz mimo to radosne. Z pewnych przyczyn mieszka sama w sporym apartamencie – jak wiadomo, samotne przygotowywanie i spożywanie posiłków, wracanie do pustego domu i samodzielne ogarnięcie go tak, by jako tako wyglądał, to niezbyt przyjemna perspektywa, zwłaszcza gdy jest się nastolatką. Jednak Hina zachowuje pogodę ducha i nie wygląda na to, by taki tryb życia jej przeszkadzał. Pewnego zimowego dnia odkrywa, że do domu obok, który zawsze stał pusty, ktoś się wprowadził. Idzie więc powitać nowego sąsiada. Tak poznaje Asou Shiro, całkiem zwyczajnego mężczyznę, który chyba tylko z czystej uprzejmości poświęca chwilę na rozmowę z dziewczyną. Następnego dnia w szkole ma pojawić się nowy nauczyciel przedmiotów ścisłych – oczywiście okazuje się, że jest nim właśnie Asou. Ponieważ Hinata to osoba raczej odporna na wszelkie aluzje, udaje jej się powoli zbliżyć do sąsiada, mimo że dość wyraźnie stara się on trzymać na dystans. Jest przy tym uprzejmy, więc przypadkiem robi wiele rzeczy, które dla Hiny mają duże znaczenie, co znowu powoduje, że dziewczyna chce spędzać z nim jeszcze więcej czasu. To takie błędne koło, które samo się napędza. I wszystko toczyłoby się zwykłym romansowym torem, gdyby Asou nie krył jakiś tajemnic, przez które najwyraźniej nie potrafi (nie chce?) otworzyć się na innych.
[Obrazek: tumblr_npucvcp1oe1tyu03lo4_500.gif]
#2
Nie ma szans na wydanie. Panie od CLAMPa udostępniają swoje tytuły tylko jednemu wydawnictwu w danym kraju (w tym wypadku JPF). Pomimo tego, nie kupiła bym. Historia zbyt infantylna, jak dla mnie.
Kotori, wiecie co wydać Serce
[Obrazek: dbgs93.png]
#3
Jestem na trzecim rozdziale i manga wydaje się być sympatyczna, ale... nie zostanie wydana. A już na pewno nie przez Kotori. Także mój głos (na tak Uśmiech ) raczej znaczenia nie ma :< . A szkoda.
#4
Jestem na tak, jednak jak wyżej: nie do Kotori a i tak marne szanse by w ogóle. Ale można ładnie poprosić JPF by choć zapytał Clampice.
#5
Swego czasu chciałam to przeczytać, ale nie wiem, czy zdecydowałabym się na zakup. Uśmiech
#6
Grafika i owszem, ale historia nieco schematyczna.

Co do "CLAMP i jedno wydawnictwo!" to ciekawi mnie w takim razie wydanie CCS przez Waneko? Można by je podpytać jakie czary wyprawiło wydawnictwo, że dostało licencję. ^^"
[Obrazek: 90417571_800_s.jpg?add=1364407965]


Skocz do:


Użytkownicy przeglądający ten wątek: 1 gości