Forum wydawnictwa Kotori
[Hagio Moto] Marginal - Wersja do druku

+- Forum wydawnictwa Kotori (http://www.kotori.pl/forum)
+-- Dział: Wydawnictwo Kotori (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Propozycje wydawnicze (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: [Hagio Moto] Marginal (/showthread.php?tid=638)[Hagio Moto] Marginal - Soniasonia - 26-09-2014

Najpierw zastanawiałam się, czy to nie za długa pozycja jak na mangę w gruncie rzeczy eksperymentalną, ale w sumie, czemu nie?
[Obrazek: th?id=HN.608042866902631707&pid=15.1&P=0]
Autorka: Hagio MotoOryginalny wydawca:
Alternatywny tytuł: Marginal Planet
Gatunki: Science-fiction, Dramat, Przygodowe/ Akcja, Shonen-ai, Gender (?)
Liczba tomów: 5 (seria zakończona)
Oryginalny wydawca: Shogakukan
Opis: Rok 2999. W odległej przeszłości katastrofa biologiczna przetrzebiła populację ludzką - kobiety wymarły,a społeczeństwo ocalałych mężczyzn skupiło się wokół "Matki", ostatniej z nich, niczym królowa pszczół rodzącej setki dzieci. Jednak pewnego dnia Matka zostaje zamordowana. Czy ludzkość przetrwa?
Mniej więcej w tym samym czasie pustynny nomada Grindzia znajduje w pobliżu oazy Kirę, dziwne dziecko, delikatnej budowy i o wydatnych kłach. Klan Grindzii postanawia sprzedać chłopca w mieście. Jego kupcem staje się Asziżin, młody mężczyzna uważany przez współplemieńców za czarownika. Wkrótce trójka bohaterów będzie musiała zmierzyć się z tajemnicą o niewyobrażalnych rozmiarach.
Opinia: Za oryginalnośc tytuł otrzymuje w skali od jednego do dziesięciu sto. Jest to jeden z dwóch (!!) utworów science-fiction (utworów, nie mang!), w których przedstawiono świat bez mężczyzn nie po to, by pokazać, jak bardzo byłby to świat patologiczny, lecz po to, by wyeksplorować pomysł. Manga jest bardzo ciekawa z intelektualnego punktu widzenia, ale też graficznego: dorosłe męskie postaci są rzeczywiście męskie, miłym zaskoczeniem są też szczegółowe ujęcia panoramiczne, no i sporo fanserwisu ^.^'


RE: [Hagio Moto] Marginal - Maru - 26-09-2014

Opis fabuły całkiem interesujący Uśmiech Z mang o podobnym motywie znam tylko Ai no Kusabi, które średnio mi się podobało, więc chętnie zapoznałabym się z innym "spojrzeniem" na ten pomysł. Poza tym, powoli zaczynam się przekonywać do klasyków mang BL, więc a nuż mi się spodoba?