Forum wydawnictwa Kotori
[Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei - Wersja do druku

+- Forum wydawnictwa Kotori (http://www.kotori.pl/forum)
+-- Dział: Wydawnictwo Kotori (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Propozycje wydawnicze (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: [Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei (/showthread.php?tid=545)[Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei - Lau - 14-05-2014

[Obrazek: rooftoptop.jpg]
tytuł: Rooftop scenery
ilość tomów: 1
wydawca: Futami Shobo
rok wydania: 2007

opis: Samoświadomość płciowa nie dla każdego jest czymś naturalnym i zwyczajnym. Minaguchi należy do tych młodzieńców, którzy nie są buntownikami, uczciwie chodzą na zajęcia i mają raczej pasywny styl bycia. No, chyba że im na czymś bardzo, ale to bardzo zależy. Wtedy zrobią wszystko, żeby to zdobyć, nawet jeśli nie zdają sobie sprawy, dlaczego to dla nich takie ważne. Minaguchi „zachorował” na pewien model komórki. Duży wyświetlacz, możliwość robienia zdjęć dobrej jakości, poręczna obudowa. Kiedy rodzice odmówili sfinansowania zakupu, znalazł dorywczą pracę, uskładał odpowiednią kwotę i w niedługim czasie stał się szczęśliwym posiadaczem wymarzonego telefonu. Teraz bez przeszkód mógł pstrykać fotki Andou. Znali się niezbyt dobrze, rok chodzili razem na zajęcia. A jednak zadziałała jakaś siła wyższa, i zaczęli się spotykać. Choć może to przypadek sprawił, że Minaguchi przyuważył Andou, wędrującego w każdy wtorek na dach szkoły. Tak czy inaczej ich cotygodniowe rozmowy przerodziły się w swego rodzaju rytuał. Przybywało nowych zdjęć do i tak już bogatej kolekcji. Aż padło pytanie, które wisiało nad obydwoma chłopakami, niczym przysłowiowy miecz Damoklesa: „Jesteś gejem?”

więcej tu: http://magazyn-arigato.com.pl/index.php?p=c_tekst&id=a4db71d5dd14dd&c=ag49d8cb3c3c753


RE: [Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei - Rizu - 15-05-2014

Hmm, od tej pani chyba wolę co innego. To znaczy, wiem, że jakiś tytuł od tej pani był mi fajny, ale nie chuchu nie pamietam który. Może ten O_o


RE: [Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei - Maru - 15-05-2014

Matulu, jakie to nudne było. Lubię obyczajówki ale w tym brakowało mi "kopa".


RE: [Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei - Vobyss - 15-05-2014

Czy ja wiem czy aż takie nudne... fabuła miała po prostu bardzo wolny metabolizm xD i...tak jakby...mało się działo...xD
Taka typowa mega spokojna manga którą czyta się w deszczowe popołudnie z gorącą czekoladą i z kotem na kolanach. Możliwe, że bym kupił.


RE: [Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei - Lau - 16-05-2014

Ja osobiście ten tytuł bardzo lubię. Bo to, że nie ma "akcji", że fabuła rozwija się leniwie, jest dla mnie takie bardzo życiowe. W końcu nie każdemu bohaterowi musi wymrzeć rodzina, nie każdy musi być molestowany przez ojczyma i nie każdy musi zakochiwać się od pierwszego wejrzenia.
Tu pokazana jest sytuacja, jak zwykła znajomość przechodzi w przyjaźń, a ta w fascynację. Na szczęście brak melodramatycznych westchnień i cięcia się tępą linijką "bo on mnie nie kocha, a ja go i owszem". Jest normalnie. Jest zwyczajnie. I to jest w tej mandze właśnie fajne.


RE: [Fujiyama Hyouta] Okujou Fuukei - Maru - 16-05-2014

Podałaś przykłady sytuacji, których wręcz nienawidzę (zwłaszcza to molestowanie) więc ich brak jest w tej mandze na plus. ALE, tak jak pisałam, czegoś mi w niej brakuje. No nie zaiskrzyło między nami i tyle.