Forum wydawnictwa Kotori
[Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - Wersja do druku

+- Forum wydawnictwa Kotori (http://www.kotori.pl/forum)
+-- Dział: Wydawnictwo Kotori (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Propozycje wydawnicze (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: [Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu (/showthread.php?tid=530)

[Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - Grzesznik - 27-03-2014

[Obrazek: 22b402ba-a051-400a-8f1c-6da22e0dc1c3_zps...1395916817]
Tytuł: Hōzuki no Reitetsu / 鬼灯の冷徹 / Cool-headed Hoozuki
Autor: Eguchi Natsumi
Status: Trwająca
Ilość tomów: 14+
Wydawca: Kodansha
Gatunek: Czarna komedia, naprzyrodzone moce, okruchy życia, seinen,
Rok: 2011
Opis: Czarna komedia o super-sadystycznym zastępcy samego Władcy Piekieł Enmy Daiou - Hoozuki'm, który stara się rozwiązywać problemy, często pojawiające się w piekle. Czyli możemy zobaczyć jak wygląda "zwykły" dzień piekielnego pracownika biurowego. Diabeł

Manga całkowicie przypadła mi do gustu. Uwielbiam japońską mitologię, ale nie trzeba być w tym temacie znawcą, żeby zrozumieć mangę bo zostaje nam zawsze wszystko wyjaśnione. Kreska jest charakterystyczna, ale według mnie - piękna. A za co kocham tę mangę? Za postać Hoozukiego (drania i sadysty, najmroczniejszego z mrocznych charakterów - w końcu jest demonemDiabeł)

RE: [Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - Vobyss - 28-03-2014

Niesamowicie wkręca, kreska i kreacja bohaterów świetna, czarny humor prześmieszny, a Hoozukiego pokochałem nad życie już od pierwszego rozdziału (no bo czego chcieć więcej niż kochający zwierzęta sadysta z typowo japońskim podejściem do pracy?). Anime co prawda troszkę nie wyszło, ale manga jest o wiele lepsza i z pewnością warta uwagi :3
Nawet nie wiem jak określić niesamowity klimat tam panujący, proponuję więc po prostu poczytać pierwszych parę rozdziałów, ale ostrzegam, to uzależnia xD

RE: [Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - masza - 29-03-2014

Trafiłam na to dość dawno temu, przeczytałam może ze dwa rozdziały. Pamiętam, że manga mnie zainteresowała, ale później chyba dość długo nie tłumaczono kolejnych rozdziałów i gdzieś mi to uciekło. Decyzję o zakupie podjęłabym jednak po określeniu ilości tomów w której zamknie się manga.

RE: [Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - Maru - 01-04-2014

Anime jest naprawdę niezłe, ale nad mangą musiałabym się zastanowić. Zwłaszcza ilość tomów mnie przeraża. Jeśli nie przekroczy 20, to pewnie bym się skusiła. Swoją drogą, to musiałaby być niezła tortura dla tłumacza, przełożyć te wszystkie japońskie "dżołki" tak, by polscy czytelnicy zrozumieli o co chodzi.

RE: [Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - Pacchan - 03-04-2014

Oooo bońciu pońciu, uwielbiam! Jest prześmieszna, a japońskie 'puny' rozkładają mnie na łopatki XD Wezmę każdą ilość! (ノ^o^)ノ
Ale fakt, przełożenie takiej ilości gier słownych byłoby nie lada wyzwaniem .-.

RE: [Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - mienairo - 09-04-2014

Ja co prawda jestem dopiero na 4 odcinku anime, ale całkiem fajne się to wydaje. ^^'

(28-03-2014, 12:20 AM)Vobyss napisał(a): Anime co prawda troszkę nie wyszło, ale manga jest o wiele lepsza i z pewnością warta uwagi :3
Anime nie wyszło? To zachęca do sięgnięcia po pierwowzór.

Byłoby fajnie dostać jakąś dobrą komedię z czarnym humorem. :D

RE: [Eguchi Natsumi] Hōzuki no Reitetsu - Sally Czarownica - 27-04-2014

Jestem jak najbardziej za! Dawno już się tak nie uśmiałam. Kupiłabym bez względu na ilość tomów Uśmiech