Forum wydawnictwa Kotori
[SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Wersja do druku

+- Forum wydawnictwa Kotori (http://www.kotori.pl/forum)
+-- Dział: Tematy zamknięte (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Dział: Propozyzje wydawnicze - tematy zamknięte (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker (/showthread.php?tid=425)

[SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Rimfrost - 31-03-2013

[Obrazek: 002.jpg]

Alternatywny tytuł: メリーチェッカ
Autorzy: SUZUKI Tsuta
Gatunek: Comedy, romance, slice of life, yaoi
Liczba tomów: 1
Status: Zakończona
Oryginalny wydawca: Tokuma Shoten

Opis: Shio od dawna prowadzi jeden z częściej odwiedzanych przez internautów blogów. Dzięki temu stworzył grupę przyjaciół online, z którymi zaczął spotykać się, gdy tylko znaleźli czas po pracy. Korzystając z chwili na lunch łapie za komórkę i dowiaduje się, że do zespołu irl wreszcie dołączy Miya. -popularna, choć nieco roztrzepana dziewczyna znana w wielu kręgach młodzieżowych ze swojej pisarskiej twórczości. Jak duże jednak będzie zdziwienie bloggerów, gdy okaże się, że Miya jest w rzeczywistości wielkim facetem o charakterze pluszowego misia.

Opinia: Po jednotomówkach czuję zwykle dość duży niedosyt. Nie jest zbyt łatwo zamknąć ideę na tych 200 stronach z hakiem. W tym przypadku jednak myślę, że autorka ładnie wszystko poskładała. Nic dodać nic ująć. Wątek rozwinięty wystarczająco by chwycić, ale i skończony na tyle wcześnie, że nie zaczęło się przeraźliwe słodzenie i kombinowanie. Już i tak cieszy mnie sam fakt tego, że opowiadanie jest zrobione z perspektywy nie szkolnej czy związku „najlepszych, najprzystojniejszych, utalentowanych itd.” pracowników jakiegoś biura (nic nie mam do takich tytułów, ale się ostatnio tego tyle namnożyło, że ciężko znaleźć cokolwiek innego), a zwykłych szaraczków, podobnym nam samym. Nie będę kłamać jeśli powiem, że w pierwszej chwili złapałam za ten tytuł, bo spodobała mi się okładka. I w tym przypadku, było to słuszne zagranie, bo w środku jest tylko lepiej. Polecam zajrzeć w wolnej chwili, bo myślę, że naprawdę warto.

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - masza - 31-03-2013

Jestem za.

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Narya - 31-03-2013

Podobało mi sięUśmiech jestem na Tak

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Maru - 31-03-2013

Kolejna aktorka, której mangi lubię (choć czasem tworzy takie "szity", że głowa mała), ale niestety opis tak średnio mnie zainteresował Język Kupiłabym, gdyby nic lepszego się nie trafiło Uśmiech

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Yuriko - 17-04-2013

Jestem na tak :]

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Kumiko - 17-04-2013

O! To jest dobre. Chcę!

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Ushiwakamaru - 10-06-2013

Jeden tom chętnie spróbuję, oby fabuła nie ograniczała se do "jakiś ty wielki a uroczy, oj ti ti ti"...

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Otai - 10-06-2013

Strasznie podoba mi się motyw! Tak nowocześnie z tym blogowaniem, poznawaniem się na żywo, internetami... To było odświeżenie wśród miliona podobnych motywów i dzięki temu, miłej kresce i ciekawie zbudowanym postaciom ta jednotomówka wywindowała bardzo wysoko w moim rankingu. Absolutnie muszę to mieć kiedyś w wersji drukowanej, bo będę wracać do tego nie raz.

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - moshi_moshi - 16-06-2013

To jest wyjątkowo przeurocza manga, uśmiałam się podczas lektury jak głupia - TAK, CHCĘ, POŻĄDAM! :)

RE: [SUZUKI Tsuta] Merry Checker - Vobyss - 20-11-2013

Nie jest to może moja ulubiona manga tej autorki, ale co poradzić, Suzuki Tsuta to tak nie wypada nawet na półeczce nie mieć...x D