Forum wydawnictwa Kotori
Dyskusja na temat ankiety - Wersja do druku

+- Forum wydawnictwa Kotori (http://www.kotori.pl/forum)
+-- Dział: Tematy zamknięte (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=33)
+--- Dział: Propozyzje wydawnicze - tematy zamknięte (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=34)
+--- Wątek: Dyskusja na temat ankiety (/showthread.php?tid=372)

Strony: 1 2 3


Dyskusja na temat ankiety - Beata - 31-12-2012

Tu będziemy dyskutować w sprawie ankiety ze strony głównej wydawnictwa.


RE: Dyskusja na temat ankiety - Kirhan - 31-12-2012

Kirhan kupi każdą serię, która przypadnie jej do gustu, czy będzie miała 1 tom, czy 50 ^^ Lubi słodkości, komedie, ograniczony dramat (bo zawsze ryczy na smutasach i rozpamiętuje), lubi sceny erotyczne w każdej postaci. Dodatkowo z chęcią czytam wszelkie "rodzinne" tytuły, gdzie mamy tatusia, tatusia i bobasa. Nie trudno mnie zadowolić ^^"


RE: Dyskusja na temat ankiety - Otai - 31-12-2012

O toto Język

I bez kija nie podchodzę do mang fantasy, bo zazwyczaj mają tak 'wymyślne fabuły, że nie reprezentują sobą zbyt wiele, jakby autorowi wystarczyła tylko dobra kreska, dużo detali na strojach i długie włosy bohaterów (są wyjątki, no ale...). Sporo tego przeczytałam, ale mało co mnie nie wkurzało, więc będę się ostro zastanawiać przy każdym BL fantasy jakie wydacie.
Zazwyczaj ekstra okazują się BL otagowane "okruchy życia", o ile np. w serialach oznacza to zazwyczaj "mniej fabuły, więcej nudzenia", o tyle zazwyczaj przy BL "okruchy życia" oznaczają "więcej ciekawszej fabuły niż zwykle" ;D Tak, że takie czytam/kupuje w ciemno~~
Fajnie byłoby mieć na półce taką serię na 3-5 tomów Duży uśmiech
I nie, czytanie czegoś nieskończonego to trauma, bo może się to nigdy nie skończyć i się nie dowiem jak to miało być - chyba, że seria ma powieść, albo drama cd, która zdradza zakończenia (jak np. DEADLOCK)


RE: Dyskusja na temat ankiety - Kri - 31-12-2012

Ja właściwie i tak kupuję i kupię prawdopodobnie wszystko od Was, czy to długie czy krótkie, zakończone czy nie (oprócz trzech moich znielubionych autorek). Chociaż wolałabym, żeby były to dobre fabularnie rzeczy, scen tam w ogóle nie musi być xD. O, i takiej odpowiedzi właśnie mi brakowało tam przy pytaniu o shonen-ai czy yaoi - "pieprzyć sceny, ważna fabuła!" ^^ (w takiej sytuacji jestem chyba w mniejszości...)


RE: Dyskusja na temat ankiety - Lau - 31-12-2012

Kri, a które to te znienawidzone autorki?
Dla mnie też "pieprzyć sceny, ważna fabuła" jest podstawą (kocham na przykład "Rooftop scenery" znane również jako "OKUJOU FUUKEI", a tam gołych chłopów nie uświadczysz i z tego, co sobie przypominam, tylko dwa razy dają sobie buzi)


RE: Dyskusja na temat ankiety - Quik - 31-12-2012

Ja tak samo jak Kri zamierzam kupować wszystkie wasze mangowe tytuły Język Ale bardzo bym chciała jakieś porządne yaoi z fabułą... Fantasy jak najbardziej może być :3 (Crimson Spell *.* XD) Z chęcią czytam też komedie, a nie jakieś takie zamulacze...


RE: Dyskusja na temat ankiety - Lau - 31-12-2012

Quik, a co to są zamulacze? Bo jakkolwiek mogę się domyślać o co chodzi, to ostatecznie moje przekonanie odnośnie "zamulacza" może zgoła różnić się od Twojego, dlatego poproszę jakieś bliższe szczegóły, a może nawet przykłady tytułów zamulających Oczko


RE: Dyskusja na temat ankiety - Kri - 31-12-2012

Lau, aż musiałam sobie przypomnieć, o kogo chodziło xD. W każdym razie niespecjalnie lubię Minase Masarę i Mishimę Kazuhiko, a od Takanagi Hinako co najwyżej kupiłabym tylko 1 i może 2 tom Bukiyou na Silent. Ale nie mam nic przeciwko wydawaniu ich tytułów (czemu miałabym mieć?), przynajmniej moja kieszeń odetchnie "świeżymi" pieniędzmi na dłużej Uśmiech.
Quik, ja też fantasy jak najbardziej, chociaż tytułów nie ma aż tak dużo, żeby w nich swobodnie przebierać. A szkoda, szkoda...


RE: Dyskusja na temat ankiety - washuuchan - 31-12-2012

A ja wciąż mam nadzieję że gdzieś tam w odmętach istnieje dobra manga BL fantasy lub scifi XD Generalnie to są moje ulubione gatunki, i fajnie by było gdyby BL miało jakieś ciekawe przedstawicielstwo tam. Szkoda że w ankiecie nie ma nic o historycznych BL, bo takie z wielką przyjemnością też bym poczytała Duży uśmiech Sensacja tez jest si, wręcz bardzo si Duży uśmiech Okruchy życia to cóż..zależy, w zatrważającej mierze to jakieś opowiastki o licealistach lub panach z biura.
Alas, ostatecznie i tak kupuję wszystko co u was wychodzi.


RE: Dyskusja na temat ankiety - Rizu - 31-12-2012

o bosz, zaznaczylam fantasy, komendia i okruchy życia, co ma oczywiście tyle sensu, że ło jezusicku, ale no. fantasy moze byc i dramą i przygodówką. sensacje z reguły są fajne na filmach, więc odrzuciłam. okruchy zycia też mogą być dramą, ale drama dla samej dramy typu zetsuai to już przesada. a pośmiać się czasem trzeba wiec komedia, która też może być fantasy i też może być z elementami dramy XD
No, romansu też nie znaczyłam, bo ten to się wszędzie wciśnie. A Harlekiny to nie moja bajka Oczko

(31-12-2012, 01:19 PM)washuuchan napisał(a): dobra manga BL fantasy lub scifi
STARFIGHTEEEEEEEEEEEEER!!!!! XD


RE: Dyskusja na temat ankiety - Mags - 31-12-2012

(31-12-2012, 01:37 PM)Rizu napisał(a):
(31-12-2012, 01:19 PM)washuuchan napisał(a): dobra manga BL fantasy lub scifi
STARFIGHTEEEEEEEEEEEEER!!!!! XD

Popieram całym sercem i SF, i Starfightera (<3) Język

Generalnie mogłabym zaznaczyć każdy punkt ankiety, bo najlepsze są takie komiksy (i książki, i filmy), gdzie gatunki się przeplatają. Kocham SF, kocham fantasty, ale i tam dobra jest sensacja czy romans itd. Uśmiech
Podejrzewam, że i tak kupię to, co wydacie, ale fajnie byłoby, gdyby fabuły było więcej niż seksu Język


RE: Dyskusja na temat ankiety - limonka - 31-12-2012

Lubię komedie ale czekam na takie tytuły jak np Mysz i Karp, Not Equal, Doukyuusei, Double Mints. Coś od Shoowy i Yonedy. Tytuły, które można czytać wiele razy i nie nudzą. Trudna miłość, okruchy życia, ciekawe charaktery.


RE: Dyskusja na temat ankiety - Rizu - 31-12-2012

O, nowe ankiety. no to tak. gatunek "romans" jest z reguły bezfabularną miziajduszą. ale o tym już pisałam xD
Scenki. ja tam nie musze miec porna na pornie porna poganiającego Duży uśmiech choc od czasu do czasu nie zawadzi. nie musze mieć narysowanego penisa, ale lubie mieć narysowane cierpienie uka w przypadku gwałtu, o. albo jak w którymś VFie na poczatku - leży sobie nieprzytomny takaba i wiadomo, że robili to całą noc.
Długość serii nie ma znacznia. 1-tomówki są fajne, ale tak kupi się i koniec. 2-5 by było dobrze, aczkolwiek dłuższe, dobre, kanony klasyki, jestem za Duży uśmiech
I tak, owszem, seria niezakończona (Faaaaaaaaaaaaaajndeeeeeeeeeeeeeeeer!!!! Criiiiiiiiiiiiimsoooooooooooooooooooooooooooon!!! D: ) musi być.


RE: Dyskusja na temat ankiety - Narya - 31-12-2012

właściwie kupie wszystko co wydacie oprócz mang (nie pamiętam w tej chwili autorki) w których jest zero fabuły i sam sex! koszmar normalnie!
Yonede poproszęUśmiech albo coś od Miyamoto Kano...no i FinderUśmiech
aaa i jeszcze In These WordsUśmiech

Pamiętam już ta pani to Minami Haruka a jej mangi to jakiś koszmarek;/


RE: Dyskusja na temat ankiety - Kitsune - 31-12-2012

Aż tak bardzo mi na scenach nie zależy - slash i BL hinty czasem są o wiele lepiej wykonane i bardziej porywające niż seks czarno na białym. I nie, nawet nie muszą się trzymać za ręce i buziaki dawać, ale coś między panami powinno iskrzyć :3
Zdecydowanie bardziej zależy mi na seriach niż na jednotomówkach, mogą być nawet on-going jeśli mnie wciągną. Z najbardziej pożądanych tytułów to chciałabym "Let Dai", czy jakąś komedię w stylu "Fujoshi Kanojo".