Forum wydawnictwa Kotori
[IMA Ichiko] Otona no Mondai - Wersja do druku

+- Forum wydawnictwa Kotori (http://www.kotori.pl/forum)
+-- Dział: Wydawnictwo Kotori (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=1)
+--- Dział: Propozycje wydawnicze (http://www.kotori.pl/forum/forumdisplay.php?fid=5)
+--- Wątek: [IMA Ichiko] Otona no Mondai (/showthread.php?tid=162)[IMA Ichiko] Otona no Mondai - Rizu - 19-05-2012

[Obrazek: Otona.jpg]

Autorka: Ima Ichiko
Liczba tomów: 1
Alternatywny tytuł: Adult's Problem
Wydawca oryginalny: Houbunsha (1997; 2005)
Status: zakończona
Opis: Naoto jest zestresowanym studentem, którego próby zachowania zdrowia psychicznego (szczególnie pośród wyczynów jego dysfunkcyjnej rodzinki) i odnalezienia miłości jak na razie skutkują jedynie początkami łysienia plackowatego. Dlatego Naoto nie rozstaje się z czapką. Jak gdyby nie miał jeszcze dość problemów w życiu, Naoto dowiaduje się, że jego ojciec znalazł sobie (kolejnego) nowego chłopaka (który jest młodym, niewiele starszym od Naoto mężczyzną, zabójczo pięknym, o wyjątkowo wrednym charakterze i wyjątkowo śmiesznym nazwisku) i chce z nim wziąć ślub - czyli, w japońskich realiach, zaadoptować go. Według Naoto, sytuacja jest beznadziejna, choć prawdziwe problemy mają się dopiero zacząć...
Moja opinia: Zacznę od tego, że nie jest to yaoi, ani shounenai nawet. Powiedziałabym raczej, że jest to josei z wątkiem w tle. Świetnie skonstruowana historia, w zabawny sposób opowiadająca perypetie współczesnej japońskiej rodziny, rozbitej i posklejanej na nowo w nieco odmiennym, powiększonym składzie; historia o uprzedzeniach i ich pokonywaniu; o miłości i o tym, że niejedno ma imię (a czasem nawet ma imię, które brzmi jak nazwa potrawy z owoców morza); i wreszcie o tym, że przy odrobinie dobrej woli, większość "dorosłych" problemów można rozwiązać, jeśli nie zupełnie bezboleśnie, to przynajmniej bez rozlewu krwi.
Autor oryginalnego posta: filip_brunelewski


RE: [IMA Ichiko] Otona no Mondai - Yuriko - 10-11-2012

Jestem na tak Duży uśmiech Opis jest ciekawy ^^


RE: [IMA Ichiko] Otona no Mondai - Ushiwakamaru - 10-06-2013

Opis bardzo ciekawy, kreska też, kupiłabym.


RE: [IMA Ichiko] Otona no Mondai - masza - 16-03-2014

Lubię mangi tej autorki; kreska i "klimat" są bardzo w moim guście.
Chociaż wolałabym np. Warawanai Ningyo, Itoko Doushi albo Five Box Stories, to skusiłabym się na ten tytuł. Zabawne podejście do tematu, problemy bohaterów nie są jakieś bardzo wydumane, tytuł w sam raz do zrelaksowania w wolnej chwili (przynajmniej dla mnie).